- reset +

Музеят на Арсенал

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Грандиозният музеи на Арсенал в Емиратс вече е отворен в северната част от триъгълната сграда. Феновете на Арсенал могат да видят любимите си изложби, включващи бутонките на Майкъл Томас от Анфийлд '89 и фланелката на Чарли Джордж от финала за FA през 1971, заедно със скорошни дарени спомени

Включват още и фланелките носени от голмайсторите Джон Самелс и Алан Смит през 1970 за финала на Файрс Къп и през 1993 на финала за Купата на Европейските Шампиони, медали, тениски и шапки принадлежащи на Дейвид О'Леари, Лии Диксън, Браян Марвуд и много други. Също има и екран, на който се изобразяват снимки от сезон 2003/04, когато Арсенал нямаше загубен мач.

Футболен клуб Арсенал има невероятна история, включваща времето на Уолвич, Хайбъри ... и сега Емиратс. Музеят предлага възможност да посетите изложби дарени, с благо сърце от бивши играчи, които заемат специално място в историята на Арсенал, казва Арсеналския историк Иан Кок. Съоръжението включва впечатляващия "Театър на легендите" и още дозина секции базирани но гордата история на Арсенал, например мениджърите спечелили шампионата, "непобедимите", духа на Арсенал и Хайбъри.

Бившите играчи, които участваха в откриващата церемония на 12 октомври включват Кени Сансом, Джон Радфорд и Паул Дейвис, който заедно с Боб Вилсон Чарли Джордж, Сами Нелсон и Пари Гроувс ще водят "Легендарното турне" организирано от музея.

Работно време:
От понеделник до петък: 10:00-18:00(последен вход 17:00 часа)
Събота: 10:00-18:00(последен вход 17:00 часа)
Неделя: 10:00-17:00(последен вход 16:00 часа)
Дни на мачове: 10:00-до половин час преди началото на мача. След мача няма възможност за посещения.